Makijaż permanentny brwi

Opis zabiegu

Makijaż permanentny brwi wykonywany jest techniką „Ombre”. Stosując takie rozwiązanie jesteś w stanie uzyskać łuk brwiowy w naturalnym kształcie, a także efekt przejścia. Technika polega na cieniowaniu brwi poprzez wielotonowe przejścia. Takie rozwiązanie gwarantuje oczekiwany rezultat nawet w przypadku najbardziej wymagających klientek. Bez trudności można:

* wykreować efekt przejścia,

* idealnie symulujący naturalny kolor,

* aestetyczny wygląd zachować dzięki uzyskaniu naturalnego kształtu łuku brwiowego.

Co jeszcze jest ogromną zaletą makijażu permanentnego brwi? W dużej mierze skraca on codzienny czas potrzebny na make-up.

Co to jest rysunek wstępny?

Rysunek wstępny to fundamentalna rzecz, która przede wszystkim pozwala uzyskać oczekiwany przez klienta kształt brwi. Równocześnie powinna Ci się zapalić czerwona lampka, jeżeli ekspert próbuje wykonać „free hand”, a więc omija rysunek wstępny. Właśnie dzięki wykorzystaniu rysunku wstępnego spełnię Twoje oczekiwania. Dlatego niezwykle istotna jest Twoja informacja zwrotna.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Przy makijażu permanentnym brwi kluczowe znacznie ma kondycja skóry, która determinuje efekt końcowy.

Odpowiednio przygotowana skóra poprawi efektywność zabiegu, a co więcej jego przebieg. Idealną decyzją jest rezygnacja z wszelkich zabiegów estetycznych na okres miesiąca przed zabiegiem. Im bardziej naturalny wygląd brwi, tym atrakcyjniejszy efekt można uzyskać.

Istotny również jest stan skóry. Właściwie przygotowana skóra wpłynie na efektywniejsze wchłonięcie pigmentu, a efekt finalny utrzyma się przez dłuższy okres – mianowicie przez okres 1,5-2 lat.

*Absolutnym mitem jest twierdzenie, że efekty makijażu permanentnego brwi mogą utrzymywać się nawet przez 10-15 lat.

Co należy zrobić po zabiegu?

Okres po zabiegu jest kluczowy, jeżeli chodzi o uzyskanie oczekiwanego efektu. W tej kwestii szczególnie warto słuchać zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg, w naszym przypadku Klaudii.

Jeżeli jesteś świeżo po zabiegu należy pamiętać, że miejsce poddane zabiegowi, a także jego okolice będą podrażnione. W tym momencie są nadwrażliwe na działanie wielu czynników. Do skutecznych rozwiązań należy smarowanie brwi specjalistyczną maścią.

Czego nie powinnaś robić? Przede wszystkim nie można moczyć i dotykać brwi oraz ich okolic. Absolutnie niewskazane jest mycie ich mydłem oraz kosmetykami, które mogą podrażniać. Dlaczego? Ponieważ po makijażu permanentnym dochodzi do naturalnego procesu gojenia skóry, który nie powinien być przerywany. W trakcie gojenia nie wolno:

* korzystać z sauny,

* chodzić na solarium,

* poddawać się zabiegom SPA,

* pływać na basenie,

* opalać miejsce, które były poddawane zabiegowi.

Jaki będzie ostateczny kolor?

Musisz być świadoma, że od razu po makijażu permanentnym brwi kolor będzie przerysowany. Spokojnie, wraz z procesem gojenia kolor straci na intensywności. Dzieje się tak, ponieważ złuszcza się naskórek, w tym obecny w nim pigment.

Przeciwskazania

Wszystkie przytoczone poniżej przytoczone przeciwwskazania mogą negatywnie wpływać na sam zabieg i proces gojenia, a w efekcie czego na efekt finalny. Idąc na zabieg makijażu permanentnego powinno się być zdrowym.

* Zapalenie wirusowe, np. żółtaczka, zapalenie wątroby, HIV i AIDS

* Hemofilia

* Choroby weneryczne

* Choroby serca

* Choroby nowotworowe

* Zabiegi chirurgiczne twarzy (należy odczekać 6 miesięcy od dnia wykonania zabiegu chirurgicznego)

* Ciąża, okres karmienie piersią

* Opryszczka

* Padaczka

* Łuszczyca

* Zabieg z zastosowaniem kwasów i produktów wywołujących złuszczanie skóry

* Cukrzyca

* Trądzik ropowiczy, infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza

* Mocna opalenizna

* Świeża henna

Efekty "przed i po"